Kollu Bariyer Nedir?

Kollu Bariyer Nedir ?

Diğer adları ile engel bariyeri, otopark bariyeri ve yükselen bariyer olarak bilinen kollu bariyer sistemleri, kullanımı kolay ve düşük bakım maliyeti olan güvenlik ve koruma sistemidir.

Kollu bariyer sistemlerinin kurulumu diğer otomasyon sistemlerine göre daha basittir. Kollu Bariyerlerin özellikle park alanlarında ve apartman girişlerinde kullandığını söylemek mümkündür.

Bariyerlerin özellikle park alanlarında ve apartman girişlerinde kullandığını söylemek mümkündür. Bu sistemler, yüksek güvenlikli ürünler içeren veya korunma ihtiyacı olan girişlerde yaygın olarak tercih edilmektedir. Ayrıca, içerisinde sahip olduğu sistem sağlam malzemeler kullanılarak bir çok zorlu hava koşullarına karşı test edilmiştir.

Kaç Çeşit Kollu Bariyer Vardır?

Günümüzde en çok tercih edilen bazı bariyer sistemlerini şu şekilde sıralayabiliriz;

 1. Manuel Kollu Bariyerler,
 2. Manuel Düşen Kollu Bariyerler,
 3. Elektromekanik Kollu Bariyerler,
 4. Hidrolik Açılır Kollu Bariyerler,
 5. Hidrolik Kollu Bariyerler,
 6. Dikey Kaldırma Bariyerleri.

 

Kol Bariyer Sistemleri Nasıl Kontrol Edilir?

Bir kollu bariyer sistemi sahip olduğu özelliklerden dolayı farklı kontrol mekanizmalarına sahip olabilir:

 • Basmalı butonlar,
 • Uzaktan kumanda,
 • RFID etiketleri / RFID okuyucu,
 • Electronic sensörler,
 • Herhangi üçüncü taraf kontrol cihazları (Telefon vb).

Kollu bariyer sistemleri yukarıda maddeler halinde yazılmış şekilde kullanımlar sağlamaktadır.

Kollu Bariyer Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

Kol bariyer sistemleri genellikle otopark girişlerinde, kontrol noktalarında, fabrika girişlerinde veya kısıtlı erişim sağlanan bölgelerde kullanılabilmektedir. Ayrıca, gelişen teknoloji ile birlikte otopark gişeleri için araç giriş-çıkışlarını kontrol etmek kullanılabilir.

Bazı bölgeler ve sokaklarda araç trafiğini kontrol altında tutmak için kollu bariyer sistemi kurulmaktadır. Kontrol altında tutulan bu sokaklardan yetkili araçların ve sağlık hizmeti araçlarının acil durumlarda daha kısa sürede ulaşmasını sağlar.

Kurulumunu ve satışını sağladığımız kollu bariyer sistemleri kategorilerini online mağazamızdan inceleyebilir, bizlere iletişim numaralarımızdan veya uzman canlı destek hattımızdan ulaşım sağlayabilirsiniz.