Seksiyonel Kapı Motorları

Seksiyonel Kapı Motorları Nedir?

Seksiyonel kapı sistemleri sahip olduğu mekanizmalar sayesinde motorlu ve motorsuz olarak çalışabilmektedir.
 
Bu otomatik garaj motorları kullanıcılar için kolay kullanım sağlayarak otomatik garaj kapılarının hızlı ve rahatça açılmasını sağlamaktadır.
 
Seksiyonel Kapı Motorları için tür, model ve fiyatları hakkında ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgileri bu makalemizde bulabilirsiniz.

Seksiyonel Garaj Kapılarının işlevini ve fiyatına etki eden en önemli parçalardan biri kullanılacak seksiyonel kapı motorları’nın marka ve modelidir. Seçilecek olan Seksiyonel Kapı Motoru montajı ve satışı sağlanan kapının ihtiyaç duyulan kullanım şekline uygun olmasını sağlamaktadır.

Sekisyonel Kapı Motoru Türleri Nelerdir?

Seksiyonel kapı sistemleri için motor tercihi yaparken dikkat etmemiz gereken bazı kullanım amaçları ve özellikler mevcuttur.
 
Kullanılacak olan motorlar kapının ağırlına, boyutuna ve kullanım sıklığına göre farklı türlerde olabilir.
 
Sizlere rehber olması için seksiyonel kapı motor türlerini sıralayacak olursak;
 
  • Zincirli Motorlar : Bu motor sisteminde kapının hareket etmesini sağlamak amacıyla zincir kullanılır. Zincirli Seksiyonel Kapı Motorları güçlü ve dayanıklıdır. Ağır ve büyük kapılarda kullanım idealdir. Sesli ve yavaş çalışırlar.
  • Kayışlı Motorlar : Bu motor sisteminde kapının hareket etmesini sağlamak amacıyla kayışlar kullanılır. Kayışlı Seksiyonel Kapı Motorları Hafif ve orta boyutlu kapılarda kullanım sağlanır. Kayışın zamanla kopma yıpranma ihtimali mevcuttur.
  • Vidali Motorlar : Bu motor sisteminde kapının hareket etmesini sağlamak amacıyla kayışlar kullanılır. Vidalı Seksiyonel Kapı Motorları Orta ve büyük boyutlu kapılarda kullanım sağlanır. Yavaş çalışabilir ve bakım gerektirebilir.

Seksiyonel Kapı Motor Marka ve Modelleri Nelerdir?

Seksiyonel Kapı sistemlerinde kullanılmak üzere bayilik anlaşmaları sağladığımız en iyi ve kaliteli Seksiyonel Kapı Motorlarını makalemizde açıklıyor ve sizleri bilgilendiriyoruz.
 
Firmamızda aktif olarak satışını sağladığımız seksiyonel kapı çeşit ve modellerini şu şekilde sıralayabiliriz;
 
  • FORCE Seksiyonel Kapı Motorları
  • NICE Seksiyonel Kapı Motorları
  • MFZ Seksiyonel Kapı Motorları
  • BFT Seksiyonel Kapı Motorları

20 Yıllı aşan sektör tecrübemiz ve kaliteli personel kadromuz ile sizlerin ihtiyaç duyduğu her marka ve model Seksiyonel Kapı Motoru için bizlere ulaşabilir veya online mağazamızı ziyaret ederek Seksiyonel Kapı Motorları kategorisini inceleyebilirsiniz.

Force Seksiyonel Kapı Motoru

Force Seksiyonel Kapı Motoru genel olarak endüstriyel kapılarda kullanılmak üzere tasarlanmış otomasyon sistemidir. Bu motor sistemi yüksek başlangıç torku ve hafif yapısı ile ağır seksiyonel kapıların kolayca hareket etmesini sağlar.

Force Seksiyonel Kapı Motorları kapı sistemi için açılış-kapanış hız ayarı, engel tanıma ve acil durum durdurma gibi güvenlik özellikleri sunan ve uzaktan kumanda ile kontrol edilebilen modern bir motor sistemidir.

Force Kapı Motorları, çeşitli özellikler ve güç seviyelerine sahip farklı modellerden oluşur. Kimi modeller kilitli, kimileri kilitli olmayan bir çalışma prensibine sahiptir. Standart limit switch donanımına sahip olan modellerin yanı sıra, enkoder sistemi ile kapı sonlandırma ayarı yapabilen modeller de bulunmaktadır. Ayrıca, tek fazlı ve üç fazlı elektrikle çalışan modeller mevcuttur.

Pole Door Otomatik Kapı Sistemleri tarafından satışı sağlanan Force Seksiyonel Kapı Motorları GOXU markası altında imal edilen Seksiyonel Kapılarda kullanılmaktadır. Bu motorlar ile ilgili detaylı bilgileri öğrenmek için bizlere ulaşabilirsiniz.

Nice Seksiyonel Kapı Motoru

Nice Otomasyon grubunun seksiyonel kapılar için üretim sağladığı otomatik garaj kapısı motorudur. 
 
Nice Seksiyonel Kapı Motoru ürün grubunu akıllı ve kullanıcı dostu kullanıma uygun şekilde tasarlamıştır. Nice Seksiyonel Kapı Motoru 24 VDC elektromekanik motor ve enkoderli şekilde üretilmiş olup, 20 m2’ye kadar olan seksiyonel kapılar için uygundur. Kurulumu oldukça basit ve kolay şekilde tamamlanmaktır. Nice Blue BUS sistemi sayesinde motor ve kontrol ayarları yapılabilmektedir.
Pole Door markası altında üretilen Seksiyonel Kapılarda Nice Seksiyonel Kapı Motorları kullanılarak İtalyan kalitesi birleştirilmektedir. Online mağazamız üzerinden Nice Seksiyonel Kapı Motorları ile ilgili detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir