Otomatik Panjur Arızaları

Otomatik, motorlu veya elektrikli olarak adlandırılan panjur modelleri, sahip oldukları aksesuar veya mekanizmaların bozulmasından dolayı arızalanabilir.

Bu yazımızda sizler için elektrikli panjurların arıza nedenleri ve çözümlerini anlamak için önemli noktalara odaklanacağız.

Aşağıda sizler için sıralayacağımız önemli maddelere dikkat ederek, panjur sistemlerinde oluşabilecek bozulmaları önleyebilir veya hızlı bir şekilde çözüm bulabiliriz.

  • Yeterli bakım ve onarım yapılmaması,
  • Dikkatsiz kullanım,
  • Elektriksel kısa devreler,
  • Palet veya kanalların altında eşya ve benzeri şeyler unutmak.

Sonuç olarak, elektrikli panjurların bozulması çeşitli faktörlere bağlıdır. Ancak, düzenli bakım, dikkatli kullanım ve elektriksel kontrol önlemleri alarak panjurların ömrünü uzatmak mümkündür.

Motorlu panjur kullanıcıları bu makalede belirtilen ipuçlarını takip ederek sağlıklı çalışan sistemlerini daha etkili bir şekilde koruyabilir ve kullanabilirler.

Otomatik Panjurun Arızalandığını Nasıl Anlarız?

Motorlu panjur sistemlerinde arıza olup olmadığını anlamak çok zor değildir. Arızalı olan panjur sistemi kumandaya bastığınızda hareket etmeye bilir, çıkarmaması gereken sesler çıkarabilir veya yanık kokusu yayabilir.

Kullanıcıların en sık karşılaştığı bazı problemleri şu şekilde sıralayabiliriz;

  1. Panjur motorunun ses vermesi fakat manevra yapmaması,
  2. Otomatik panjurların yavaş veya çok hızlı çalışması,
  3. Motorlu panjurun normalden fazla ses çıkarması,
  4. Çalışma hizası veya dengesinin bozulması.
  5. Durması gereken yerde durmaması şeklinde sıralanabilir.

Bu tip durumlarda yeterli tecrübesi ve yetkinliği olmayan kişilerin panjur sistemine yapacakları yanlış müdahale kendisine ve sisteme zarar verebilir.

İhtiyaç duyduğunuz otomatik panjur motoru, aksesuar veya yedek parçaları online mağazamızdan satın alabilir veya bizlere ulaşarak kısa süre içerisinde garantili olarak temin edebilirsiniz.

Otomatik Panjur Arızaları Nelerdir?

Piyasada kullanılmakta olan tüm panjur sistemleri motor, alıcı kart ve kumanda gibi sistemler içermektedir. elektrikli panjurun arızalarını şu şekilde sıralayabiliriz;

Sizlere “Otomatik Panjur Arızaları?” hakkında öğretici bilgiler vermeye çalıştık. Merak ettiğiniz başka bir sorunuz veya satın almayı düşündüğünüz tüm Panjur ve Kepenk ürünleri için Pole Door canlı destek üzerinden uzman satış elemanlarımızla iletişime geçebilir güven içerisinde alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir