Elektrik Kesintisinde Garaj Kapısı Nasıl Açılır?

Elektrik Kesintisinde Garaj Kapısı Nasıl Açılır

Elektrik Olmadığı Zaman Garaj Kapısı Nasıl Açılır?

Elektrik kesintisi veya acil durumlarda garaj kapısını manuel açma-kapama nasıl yapılır? sizler için bu yazımızda bu işlemleri detaylı olarak anlattık.

Garaj kapısı sisteminde acil durumlarda veya elektrik kesintilerinde manuel özelliğini nasıl kullanacağınız sorusunun cevabını aşağıdaki başlıklarda bulabilirsiniz.

Elektrik Kesintisinde Garaj Kapısı Manuel Nasıl Açılır?

Otomatik garaj kapıları sahip oldukları özelliklere göre farklı manuel kullanımlara sahiptir. Eğer sahip olduğunuz otomatik kapı sistemini manuel olarak nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız şu adımları takip edebilirsiniz.

  1. Manuel özelliği nasıl kullanacağınızı bulmanız için motor kısmını kontrol etmeniz gerekmektedir.
  2. Motorun bulunduğu alanda anahtar, ip veya zincir ile manuel özelliğini devreye alabileceğiniz manuel aparatı bulunmalıdır.
  3. Bu aparatı doğru şekilde kullanıp manuel şekilde devreye almanız durumunda kapınızı alttan yukarı destekleyerek kaldırmanız mümkün olacaktır.
  4. Elektrik geldiği zaman motor sistemi kendini düzeltecek ve eski ayarlarında çalışmaya devam edecektir.
  5. Garaj kapınızın bu özelliklerinin olduğuna emin değilseniz ve nasıl yapacağınız konusunda soru işaretleri yaşıyorsanız yetkili bir servise ulaşıp teknik destek talep edebilirsiniz.
Elektrik Kesintisinde Otomatik Garaj Kapısı Nasıl Açılır

Garaj Kapısında Manuel Özellik Yoksa Ne Yapmam Gerekir?

Otomatik kapı üreticileri üretim esnasından bu tip durumları göz önünde bulundurur. Acil durumlarda kapı sistemlerinin açılması için kullanılan motor sisteminde manuel kullanım özelliği olmasına mutlaka dikkat eder.

Yine de, sahip olduğunuz garaj kapınızda manuel kullanım yoksa veya çalışmıyorsa ne yapmanız gerekir?

Bu sorunun cevabı oldukça basit ve kısadır. Eğer otomatik kapı sisteminizde manuel özelliğiniz yok veya çalışmıyorsa kesinlikle işi iyi bilen bir teknik servisten destek almanız gerekmektedir.

POLEDOOR sizlere en kullanışlı garaj kapısı motorlarını, en uygun fiyatlar ile ulaştırmaktadır. Sizde en kaliteli seksiyonel kapı motorlarını incelemek ve hızlıca sipariş etmek için poledoor.com‘u hemen ziyaret edin!

Garaj Kapısına Sonrandan Manuel Özellik Eklenebilir Mi?

Seksiyonel kapı, garaj kapısı, bahçe kapısı veya otomatik kepenk sistemlerinde var olan manuel özellikler bozulmuşsa veya mevcut değilse, evet! manuel özellik sonradan eklenebilir.

Sahip olduğunuz sistemin manuel özelliğinin olup olmadığı kontrol etmelisiniz. Eğer manuel kullanım özelliği mevcut değilse farklı nedenlerden kaynaklı olabilir.

Eğer manuel kullanım özelliğiniz mevcut ama manuel özelliği çalıştıracak manuel redüktör aparatlarınız yoksa, online satış mağazamız üzerinden kepenk redüktör açma kollarını inceleyebilir ve size uygun olan yedek parçayı hızlıca sipariş edebilirsiniz.

Elektrik kesintisinde

Mevcut olan kapı sisteminize manuel açma-kapama özelliği sonradan ekleyebilmek veya onarmak için farklı yöntemler vardır;

  1. Motor Değişimi: Mevcutta kullandığınız garaj kapısı motoru üzerinde manuel özellik yok ise motorun değişmesi gerekmektedir.
  2. Manuel Aparat Onarımı: Kullanmakta olduğunuz sistemin manuel çalıştırma parçalarında arıza mevcutsa teknik servis tarafından onarılır ve ekonomik bir çözüm sağlanır.
  3. Farklı Alternatifler: Başka sunulabilecek çözümler için teknik servisin yerinde inceleme yapması gerekebilir. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra yapılabilecek çözümler kullanıcılara belirtilir.

Garaj kapısı motoru ve benzeri malzemelerden memnun değilseniz veya yenilemek istiyorsanız, POLEDOOR çalışanları, uzman ekip arkadaşlarımız sizlere en iyi önerilerde bulunarak kapı sisteminizi en kullanışlı hale getirmek için yardımcı olacaktır.

İhtiyaç duyduğunuz garaj kapısı yedek parça ve teknik servisi için bizlere iletişim numaralarımızdan ulaşabilir ve hızlıca çözüm alabilirsiniz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir